07:29
21.02.2020
CUMA
HAKKIMIZDA

 BURSA MOBİLYA VE DEKORASYON İŞADAMLARI DERNEĞİ

2002 yılında Bursa Mobilya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (MOBSİAD) adı ile kurulan dernek 31.01.2007 tarihli 4.Olağanüstü Genel Kurulunda isim ve tüzük değişikliğine giderek Bursa Mobilya Dekorasyon Sanayicileri ve İşadamları Derneği (MODSİAD) adını almıştır. Yeni adıyla derneğimiz sektörde dekorasyon ve tasarım alanında hizmet veren kişi ve kurumları da bünyesine alarak sektörü için proje üreten, sektörün gelişmesine katkı sağlayan güçlü ve çok sesli bir birlik haline gelmiştir.

Bu birlikteliğin ilk çalışması 2007 de Tüyap Fuarcılık ile ortak düzenlediği Bursa Mobilya Dekorasyon Fuarı olmuştur. Bu çalışma 2008 ve 2009 yıllarında da başarıyla devam ettirmiştir.Dernek üyelerimiz yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda gerek katılımcı gerekse ziyaretçi olarak da aynı başarıyı göstermiştir. Böylece dernek üyelerimize yenilikleri takip edebilme, üretim alanlarında ve tasarımda firmaları için yeni ufuklar açabilme konusunda imkanlar sağlanmıştır.

Sektörümüz için yapılması gereken ne varsa gerçekleştirme yolunda büyük adımlar atan derneğimiz, hızla büyüyen, istihdam yaratan, ülkeye katma değer sağlayan küçük ölçekli firmalarımızı daha güçlü hale getirmektedir.Ayrıca derneğimiz gerek Avrupa, gerekse Asya'daki Türk Cumhuriyetlerine çeşitli ticari ziyaretler aracılığıyla ihracat konusunda önemli bir güçbirliği oluşturarak, Türk mobilya sektörünün artık uluslararası pazarlarda gerçek bir 'marka' haline getirilmesi için çalışmalarına devam etmektedir.

Sektörümüzün sözcüsü olarak, içinde bulunduğumuz tüm sıkıntıları ilgili mecilere iletme ve çözüm önerileri sunma görevini üstlenmekteyiz. MODSİAD hem sektörümüze hem de sosyal sorumluluğa yönelik projeler de üretmekteyiz. Bu projeleri hayata geçirmek için çalışmalarımızı hızla sürdürmekteyiz.